EgoldStudio

Haberler: Hoşgeldiniz!

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - baltin

Sayfa: [1] 2
1
Slider/Slideshow / Slider Programı
« : Ekim 16, 2019, 10:54:31 ÖÖ »
Web sayfalarınızda kullanabileceğiniz güzel bir slider hazırlama programı.

https://wowslider.com/

2
Flash / örnek resimler
« : Şubat 21, 2019, 08:54:09 ÖS »
Kullanılabilir hareketli resim hazırlamak için örnek resimler.

3
Access / Geçerlilik Kuralları Örnekleri
« : Aralık 12, 2018, 02:22:13 ÖÖ »
mail kontrol: Is Null Or ((ALike "%_@_%._%") And (Not ALike "%[ ,;]%"))
tarih: >#01.01.2010#

4
Java / Klavyeden girilen Toplamı ve Ortalaması
« : Aralık 08, 2018, 09:32:18 ÖS »
Klavyeden girilen iki sayının Toplamı ve Ortalamasını bulur. Java'ya yeni başlayanlar için...

5
Java / Tarihin haftanın hangi gününü bulma
« : Aralık 08, 2018, 09:29:44 ÖS »
Bir tarihin haftanın hangi günü olduğu bulan programdır. Örneğin 06/01/2017 olarak tarih girildiğinde ekrana CUMA yazar.

6
Java / Tutulan sayıyı bulan Tahmin oyunu
« : Aralık 08, 2018, 09:25:53 ÖS »
Kullanıcının tuttuğu sayıyı bulan java tahmin oyunudur.

7
Java / Tahmin oyunu
« : Aralık 08, 2018, 09:24:46 ÖS »
Java kod ile basit tahmin oyunudur.

8
Debian/Ubuntu / Debian Boot menudan kaldırma
« : Aralık 25, 2017, 10:13:52 ÖS »
Windows üzerine ikinci olarak debian boot kurulmuşsa onu boot menuden kaldırabilirsiniz. Aşağıdakileri uygulayınız.

1.CMD komut istemini yönetici olarak çalıştırın.

2.komut isteminde bcdedit

3."Continue with installation" diyen kısmı bulun.

5.O bölümdeki identifier deki {.....} kısmını süslü parantez dahil CTRL+C ile kopyalayın. //örnek:{512c288b-e728-11e7-92f5-fc59b7a3c53f}

6.bcdedit/delete identifierdeki_numara, işlem tamamdır.

9
Pardus / Açılışta Pardus Windows önceliği
« : Aralık 22, 2017, 12:15:24 ÖS »
Pardusta konsole yani uçbirim öykünücüsünü açman gerekiyor.
Sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yap;
sudo nano /etc/default/grub ile şifreni girdikten sonra açılan dosyadan default 0 satırını bul 2 ile değiştir. Genellikle (0-pardus 1-pardus gelişmiş 2-windows) olduğu için 2 seçiyoruz.
Ctrl - O ile kayıt ederek çık.
sudo update-grub ile güncelleme tamamlansın.

10
Wordpress / Kurulum
« : Aralık 19, 2017, 03:09:17 ÖS »
WordPress’in güncel sürümü her zaman http://wordpress.org adresinden indirebilir. WordPress’in Türkçe dil desteğiyse wordpress-tr.com tarafından geliştiriliyor. WordPress’in son Türkçe sürümünü http://tr.wordpress.org adresinden indirin.  Tüm WordPress klasöründeki dosyaları seçerek sunucunuza sürükleyip bırakarak kopyalayın. Sitenize bir browserdan girdiğinizde karşınıza WordPress kurulumu gelecektir.
Temalar için http://wordpress.org/extend/themes/ adresindeki resmi tema dizinine göz atabilirsiniz.

11
Uyulması Gereken Kurallar / Kurallar...
« : Aralık 19, 2017, 03:16:31 ÖÖ »
UYULMASI GEREKEN KURALLAR


a) Forumlarda spam, reklam ve anlamsız mesajlar göndermeyiniz; reklam vermek, bir şeyin reklamını yapmak kesinlikle yasaktır. Pornografik, warez veya diğer yasadışı link ya da başlıklar postalamayınız.

Verilecek Uyarı: İleti tamamıyla silinir, uyarı verilir. Ayrıca bu durum üyenin Mod (Moderatör) kontrolüne veya hesabının askıya alınmasına ya da üye hesabının tamamen silinmesine sebep olabilir. Gerektiği takdirde yönetim üyeden daha fazla bilgi isteme hakkına sahiptir.

b) Yeni bir konu basligi açilmadan önce, içerigi ayni olan mesajlar olmamasi için Arama fonksiyonu kullanilmalidir. Içeriksiz, bos, sadece smiley kullanilan mesajlarin yani sira sadece büyük harf kullanmak Internet Netiquette göre bagirmak anlamina geldigi için, bu tarz mesajlar yazilmamalidir.

c) Forum içinde yapılan duyurular ve açıklamalar da bu kuralların bir parçası olarak kabul edilir ve yukarıda açıklanan kurallar kadar üyelerimizi bağlar. Bu duyurulardan haberdar olmamak gerekli yaptırımın ortadan kalkmasına bir gerekçe oluşturmaz.

d) Admin ve Mod'larin, uygun görülmeyen, içeriksiz veya tartismaya yol açacak mesajlari; açiklama yapmadan silmeye, editlemeye haklari vardir. Admin ve Mod'lar tarafindan aldiginiz ikazlari veya elestirilerinizi özel mesaj üzerinden yazışmanız gerekmektedir.

e) Mesajlar, Signaturdaki Yazilar ve Avatar Resimleri; toplumun milli-manevi değerlerine ve Türk aile yapisina aykırı olmamalıdır. Insanları; din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, siyasi düşünce ve benzeri nedenlerle kınayan, asağılayan, hakaret ve rencide türünde küçük düşürücü nitelikteki resim ve yazilar yasaktır.

ÖM (Özel Mesaj) yolu ile yapılan tartışmaları veya kişiselleştirmeleri foruma taşımak yasaklanmanıza neden olacaktır. Özellikle küfürlü yazıları foruma taşırsanız yasaklanırsınız ve küfürlü veya istenmeyen tartışmalara sebebiyet veren bütün iletileriniz silinir. (Size yapılan bir hakaret veya yanlış davranış varsa foruma taşımak yerine ÖM (Özel Mesaj) ile forum yönetimine başvurmanız gerekmektedir.)

Verilecek Uyarı: İlgili iletiler tamamen silinir, üyenin foruma girmesi yasaklanır.

h) Anket açıyorsanız, anketinizin konu ile ilgili bütün olayları kapsamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Anketinize geniş bir açıklama yazmak zorundasınız. Anketinizi tam olarak açıklayınız ve neden böyle bir anket açtığınızı belirtiniz. İlk ileti sizin olmalı ve kendi fikrinizi açık açık belirtmelisiniz.

Verilecek Uyarı: Açılan anket ile ilgili olarak bahsi geçen koşullar yeterli derecede gerçekleştirilmemişse anket silinir.

i) Lütfen başlıklarınızı ve iletilerinizi uygun forumlarda (dizinlerde) postalayınız. Eğer bir ileti uygun olmayan bir forumda postalanırsa moderatör bu iletiyi silme veya taşıma hakkına sahiptir. Eğer bir başlık kapatılmışsa bunun ne anlama geldiğini bilmeniz gerekmektedir. Kapatılan başlık, yönetime göre, bu konunun yeteri kadar tartışıldığının ve artık devam etmesinde bir yarar olmadığının göstergesidir. Eğer kapatılan bir başlığı tekrar açarsanız, bu kural ihlali olacaktır.

Verilecek Uyarı: Uygun dizinlere postalanmayan iletiler moderatörler tarafından taşınabilir veya silinebilir. Eğer üye, iletilerini veya açtığı başlıkları ısrarla yanlış dizinlere postalamaya devam ederse, uyarı verilir. Kapatılan başlık tekrar açılırsa, açtığınız başlık silinir ve uyarı alırsınız.

j) Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

k) Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim, yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

l) Burada Adult vb. bölümümüz yoktur. Eğer bu beklentide üye olacaksanız şimdiden vazgeçin.

m) Sitemize kayıt sırasında "nick name'lerinizi" seçerken biraz daha itina gösterin bunlar sizin şahsiyetinizi yansıttığını unutmayın o yüzden dalga geçer gibi nick seçenlerin hesabı hiç bir uyarı yapılmadan dondurulacaktır. nick'ını yeniden düzenlemek için admin'le irtibata geçin..

n) Bu sayfada verilen bilgiler ve yazılımların kullanımından kaynaklanacak hertürlü olumsuzluktan host sağlayıcı, sayfa sahibi ve yazarlar kesinlikle hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.Tüm sorumluluk ziyaretcilere aittir.

o) Sitede verilen crack (patch,loader keygen vb..), yazılımcı şahıs ve/veya şahıslar tarafından yönetime bildirildiğinde kaldırılır.

p) Forumda NETSİS, LİNK, Mikrokom, Notasyon vb...büyük firmaların programını istemek, dosyalarını veya crack vermek KESİNLİKLE yasaktır.

r) Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

s) Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.

t) Bu sitede verilen bilgiler ve crack (patch,loader keygen vb..) tamamı eğitim amaçlı olup hiçbir şekilde söz konusu yazılım firmalarına zarar vermek amacı güdülmeden ele alınmıştır. Bu sebeple verilen bilgilerin ve uygulamaların eğitim amacı dışında kullanımı halinde ortaya çıkacak olumsuzluklar, tamamiyle bilgileri ve uygulamaları suistimal eden şahıs yada şahıslara aittir. Tüm sorumluluk ziyaretcilere(kullanıcılara) aittir. Sitede verilen crack (patch,loader keygen vb..), yazılımcı şahıs ve/veya firma tarafından yönetime bildirildiğinde kaldırılır.

* Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler yönetime başvurarak üyeliklerini sildirebileceğini gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinecek ve kendileri uyarılacaktır. İlerleyen zamanlarda da aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır.

12
Dreamweaver / Spry
« : Aralık 17, 2017, 02:20:45 ÖÖ »
Spry ekleme

13
Dreamweaver / CSS ile Web sayfası dizaynı
« : Aralık 17, 2017, 02:16:49 ÖÖ »
Basit bir web sayfasına CSS ile yapılmış örnek.

14
Dreamweaver / Div örnekleri
« : Aralık 17, 2017, 02:11:11 ÖÖ »
Div ile yapılmış kutu içerikleri.

15
Dreamweaver / Animasyonlu Link ve Resim üzerinde Link
« : Aralık 17, 2017, 02:07:38 ÖÖ »
Verilen bir linke animasyon eklemeye basit bir örnek. Ayrıca eklediğimiz bir resim üzerinde belirli bölgelere link oluşturmaya güzel bir örnek.

Sayfa: [1] 2