Site Haritası Nedir? Ücretsiz Site Haritası (Sitemap) Oluştur

Site Haritası, arama motorları ve kullanıcılar için erişime olanak sağlayan web sitelerinin listelendiği bir alandan oluşmaktadır. Site Haritası ile, web sitesindeki taranacak sayfaların URL’leri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Site Haritası’nın içeriği de, bu URL’leri içeren XML dosyalarından oluşmaktadır.

Ücretsiz Site Haritası (Sitemap) Oluştur

Sizler için özel olarak hazırladığımız Sitemap oluşturucumuz sayesinde web sitenizdeki tüm sayfalara ait Site Haritasını rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

İnternet dünyasında milyonlarca bu tarzda ücretsiz site harita oluşturma sayfaları bulabilirsiniz. Bu sayfaların bir çoğu site haritaları hatalı veya sınırlı sayfaları kısıtlı olarak XML şeklinde size sunuyor.

Formda Kullanılan Değerlerin Anlamları:

Domain Adresiniz: Bu alana web sayfanızın alan adını yazmanız gerekir. Örnek. www.isimkayit.com

Değişim Sıklığı: Bu bölümde arama motorları örneğin googlebot’ ları ne sıklıkla web sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız opsiyon tercihlerinden birini seçmeniz gerekir.

Eğer web sitenizi sürekli güncellemiyorsanız arama motorlarına ait botları sürekli web sitenize çekmenizi tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde her zaman bot gelip herhangi bir değişiklik görmediğinde web siteniz hakkında iyi şeyler düşünmediği SEO konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından söylenilmekte ve uyarılmaktadır. Yani web sayfanız ayda bir güncelliyorsanız seçeneklerden ” Aylık ” olanı seçmeniz daha mantıklı olacaktır.Tarama önceliği: Bu bölümde sitemap.xml oluşturulurken sayfaların önceliği belirtilir. Bu bölümden sayfa önceliğinizi seçmeniz gerekir. Burada 1.0 en öncelikli 0.1 daha az öncelikli gibi düşünebilirsiniz.

css.php
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.